Yeni Atanan Memurlara Promosyon Uygulaması Müjdesi

Gaziantep 1. İdare Mahkemesi, 60 aylık promosyon anlaşması imzalandıktan 1 ay sonra göreve başlayan memura 59 aylık promosyon parası ödenmesine karar verdi. Karar gereği memur, çalışacağı kurumda kendisinden önce diğer çalışanlarla yapılan anlaşmalardan yararlanabilecek.

Edinilen bilgiye göre, Türk Sağlık-Sen’in açtığı dava sonucunda mahkeme yeni atanan memura promosyon ödenmesine hükmetti. Mahkeme 60 aylık promosyon anlaşması imzalandıktan 1 ay sonra göreve başlayan memura 59 aylık promosyon parası ödenmesine karar verdi.

Gaziantep Şehit Kamil Devlet Hastanesi’nde 1 Eylül 2008 tarihinde çalışanlarla yapılan 5 yıllık promosyon anlaşmasından, 23 gün sonra kurumda göreve başlayan memurun muaf tutulması üzerine açılan davada Mahkeme memuru haklı buldu.

23 Eylül tarihinde göreve başlayan memurun promosyon parası istemesi için yaptığı başvurunun reddedilmesi üzerine Türk Sağlık-Sen tarafından dava açıldı.

Davayı görüşen Gaziantep 1. İdare Mahkemesi verdiği kararda, kamu çalışanlarının aylık ve diğer özlük haklarının bankalar aracılığı ile ödenmesiyle bankaların bir miktar gelir kazandığı ve bunun karşılığında kurumlara imkanlar sunduğuna dikkat çekti.

-MEMUR 60 AYLIK OLARAK 3 BİN TL ALACAK-

Mahkeme kararında, sözleşme tarihinden sonra kurum bünyesine katılan kişilerin maaş ödemelerinde bankadan yapıldığı ve bankanın gelir elde ettiği hatırlatılarak promosyondan kuruma sonradan atanan memurun da yararlanmasının hakkaniyet gereği olduğuna dikkat çekildi.

Mahkeme yeni göreve başlayan memura görevli olduğu süre ile orantılı olarak promosyon ödemelerinden faydalandırılmamasının hukuka uygun olmadığına karar verdi. Promosyon ödemelerinin bir memura 60 ay için 3 bin TL olduğu belirtilerek bunun bir ay için 50 TL’ye denk geldiği ifade edildi. Promosyon anlaşmasından 1 ay sonra göreve başlayan memura 2 bin 950 TL ödenmesine hükmetti.

-“SANA PROMOSYON VERMEYİZ DEMEK HUKUKA AYKIRI”-

Kazanılan dava ile ilgili bir açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci yeni atanan memurların atandıkları tarihten itibaren promosyon almalarının bir hak olduğuna dikkat çekti. Kahveci, “Yeni atanan memura ‘sana promosyon vermeyiz’ demek hukuka ve hakkaniyete uygun değildir. Yapılan bir hesaplama ile promosyon anlaşmasının kalan süresi ile orantılı bir ödeme yapılması zaruridir. Mahkemede bu konudaki haklılığımızı ispatlamıştır. İdareciler yeni atanan memurlara promosyon ödememek gibi bir uygulamaya asla kalkışmamalıdırlar” dedi.
alıntı:zaman.com.tr

Google Aramaları:

banka promosyonları 2012, halkbank promosyon 2012, halk bankası promosyon, 2012 banka promosyonları, sonradan gelene banka promosyonu, promosyon davaları, banka promosyonları 2011, halkbank memur maaşları, halk bankası maaşları 2012, yeni atanan memur maaşları 2012, banka promosyonu 2011, yeni atanan memur maaşları, yeni atanan memur maaşları 2011, halkbank maaş promosyonu, maaş promosyonu 2012
ÖSYM’den 2011 YGS açıklaması
Nasıl Subay Olurum Subay Olmak İçin Aranan Şartlar Nasıl Subay Olunur
Öğretmenlerin Atama ve yer değiştirmr Yönetmeliği Değişikliği Öğretmen Atamları ...
2011 MNG Kargo İş Başvurusu Başvuru Formu MNG Kargo Personel Eleman Alımı
2011 Memur Yiyecek Yardım Yönetmeliği Değişti
Yeni Atanan Memurlara Promosyon Uygulaması Müjdesi yazısına ait etiketler : ,
Yeni Atanan Memurlara Promosyon Uygulaması Müjdesi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu