Türk Yerli Otomobil Ne Zaman Üretilecek Satılacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye’nin dünyada lider ülke olmasında özel sektörün büyük rol oynayacağını söyledi. Bakan Ergün, yerli otomobil için de tarih verdi.
Bilecik’te bir inovasyon merkezinin açılışını yapan Ergün, buradaki konuşmasında Türkiye’nin gelecekte edineceği yer konusunda özel sektörün oynayacağı role dikkat çekti.
Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin bilim projesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ergün’ün gündeminde yerli otomobil de vardı.

“Dört Yıl İçinde…”

Ergün, “Şu anda iç pazarda satılan otomobilin sadece yüzde 30’u Türkiye’de üretilen otomobillerden oluşuyor. Yüzde 70’i ithal otomobillerden oluşuyor. Demek ki Türkiye’de üretilen otomobillerin marka ve modelleri bizim tüketimimizi tatmin etmiyor. İnşallah önümüzdeki 4 yıl içinde yerli otomobil konusunda sözünü söyleyecek, kamuoyunun önüne bir marka ve model ortaya koymuş olacağız.” diye konuştu.

TRT Haber

Google Aramaları:

yerli arabada son durum, yerlı otomobıl, yerli otomobilde son durum, yerli otomobil son durum, yerli otoda son durum, yerli oto son durum
2011 ve 2012 ford focuslar görücüye çıkıyor
İkinci Elde Otomobilin Değişen Parçası Otomobilin Değerini Düşürürmü
Chevrolet 2012 Dizel Araba Modelleri Fiyatları
2013 Model Opel Astra Sedan Araç Özellikleri
2013 Model Dacia Lodgy Araç Özellikleri ve Fiyat Listesi
Türk Yerli Otomobil Ne Zaman Üretilecek Satılacak yazısına ait etiketler :
Türk Yerli Otomobil Ne Zaman Üretilecek Satılacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • necatı akaydın demiş ki:

    ulkemızde bır otomobıl uretecek atyapı yokmu bukadar caresız durumdamıyız dısardan adam ulkemızde arabasını satsın sen 4yıl ıcın de anca yaparız de ınsan bunları soylerken utanır yabancının yaptıgı aracı alana kadar kendı aracımı alırım ıcerdekı paramız nıcın dısarı gıtsın bunu anlam veremıyorum basbakanımız bu porejeye destek verıyo ıl lakı atalan uskudarı gecsınmı

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu