Facebookta Profilime Bakanlar Dikkat

Facebook kullanıcılarının azımsanmayacak bir bölümü, profillerine tıkladığını ve fotoğraflarına hangi arkadaşlarının öğrenmek için bu bilgileri gösterdiğini iddia eden uygulamaları yüklüyor. İsimleri genellikle “Profilime kim bakmış” veya “ bakanı gör” şeklinde olan bu uygulamalarla ilgili geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan güvenlik yazılımı şirketi Trend Micro yetkilileri, bu tür uygulamaların kesinlikle yüklenmemesi gerektiğini açıklarken, bu uygulamaların yüklenmesiyle kişilerin bilgilerinin bu uygulamayı geliştirenlerin eline geçtiğine dikkat çekti. Hiçbir şekilde kullanıcılara veya uygulama geliştiricilere bu tip bir yetki verilmediğinin altını çizen uzmanlar, bu uygulamaların yüklenmesiyle kullanıcıların sayfalarına hangi kullanıcıların tıkladığını öğrenmelerinin mümkün olmadığını ifade etti.
“PROFİLİNE KİM BAKMIŞ” TÜRÜ UYGULAMALAR NASIL ÇALIŞIYOR Aslında bu tip uygulamaların çalışma mantığı oldukça basit: Önce kullanıcılar bu uygulamayı profillerine yüklüyor; ardından belirli bir süre geçtikten sonra kullanıcıların karşısına arkadaşlarının isminin yer aldığı bir liste çıkıyor. Uygulamanın iddiasına göre bu listede yer alan isimlerin hepsi söz konusu kişinin profiline sık sık girenlerden oluşuyor. Oysa uzmanların bu konudaki görüşü de dikkate alındığında böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkıyor. Bu tür uygulamalar bu listeleri ya gelişigüzel oluşturuyor ya da Facebook’ta “ileti” durumunu ya da “fotoğraflarını” en son güncelleyen isimleri baz alarak bu listeyi oluşturuyor.

Google Aramaları:

facebook abonelerimi nasıl görürüm, facebookta aboneleri nasıl görürüz, profilimebakanlar com, facebook abonelerini görme, , facebookta abonelerimi nasıl görürüm,
Facebooktan Birisini Arkadaş Olarak Ekleyemiyorum
Windows 7 ile Dns Değiştirme (Resimli Anlatım)
Açık Öğretim Lisesi 2013 – 2014 1.Dönem Kayıt Kılavuzu
RapidShare Giriş Nasıl Girilir Dns Ayarları
Facebook Fotoğraf Ekleme Albüm Oluşturma Nasıl Yapılır
Facebookta Profilime Bakanlar Dikkat yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

3 Comments »

  • ERSİN DAMLA demiş ki:

    91/4 460 GÜN VATAN İÇİN GERİSİ SENİN İÇİN

  • Fatih Özker demiş ki:

    BAGS !!!

  • Fatih Özker demiş ki:

    BAGS

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu