Emekli İntibak Yasası Ne Zaman Çıkacak

İNTİBAK DÜZENLEMESİ GELİYOR
Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ‘intibak’ düzenlemesi konusunda ilk somut açıklama geldi. NTV canlı yayınına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 2012 bütçesine ‘intibak’ düzenlemesi için 750 milyon liralık ek kaynak konulduğunu söyledi, düzenleme tamamlandıktan sonra ödemelerin maaşlara en geç 2013 başında yansıyacağını ifade etti.

Canikli, 2B arazilerinin satışından 5 ila 20 milyar lira arasında gelir beklendiğini, rakamın satış yönteminin belirlenmesinden sonra netleşeceğini belirterek şöyle konuştu:

“Şu anda bir taslak var ama hala net değil bu. Rayiç bedel üzerinden satıldığı zaman çok yüksek rakamlar ortaya çıkar. Bu hak sahipleri arazileri satın alırken o günkü piyasa fiyatı üzerinden bir ödeme de bulundular. Yani bunlar ilk kullanıcılar değil. Emlak vergisi değeri de düşük olacağı şeklinde inançlar var. Dolayısıyla bir karma sistem olacak. Ama hangi bölgede hangi oranda olacağı henüz belirlenmedi. 5 milyarla 20 milyar arasında değişen bir yelpaze düşünün. Bu, gelir getirmesi için yapılan bir düzenleme değil. Burada ciddi bir mülkiyet problemi var bunun çözülmesi gerekiyor. Elde edilecek gelir ne olursa olsun belli amaçlara, belli yerlere ancak harcanabilecek. Yani orman köylerinin iskânında ve 2A-2B arazilerinin iki katı kadar orman oluşturulmasında. Dolayısıyla bu da son derece önemli.”

Google Aramaları:

irtibat yasası, emeklilik yasası 2012, 2012 emeklilik yasası, yeni emeklilik yasası 2012, emeklilik yasa tasarısı 2012, erken emeklilik 2012, emekli irtibat yasası, emekli yasası ne oldu, irtibat yasası nedir, emeklilik 2012, intibak yasası erken emeklilik, itibat yasası, erken emeklilik yasası 2012, irtibatyasası, erken emeklilik yasa tasarısı 2012
Japonyadaki Radyasyon Türkiyeyi Etkileyecek mi
E-Kitap Satışı Ne Kadar
İstanbul 2011 Zamlı Akbil Elektronik Kart Fiyatları Ne Kadar
2011 Kurban Bayramı YurtDışı Namazı Saatleri Vakitleri
21 Kasım Tunceli'de Pkk Operasyonu
Emekli İntibak Yasası Ne Zaman Çıkacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • reşide kuraner demiş ki:

    ben 1969 1982ye kadarEİEİ kadrosunda memur olarak çalıştım sonra istifa etmiştim sonra D.Tiyatrosonda bir müddet SSK lı çalıştım sonra isteeğe bağlı ödeme yaptım 1995 yılında SSK dan emekli oldum 0 12 yıl memur iken istifa ettimya oradaki toplu paramıa nasıl sahip olurum.Bilgilerinize bana bilgi verirseniz memnun olurum.

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu