2011 Kurban Fiyatları Küçükbaş Büyükbaş Hayvan Fiyatları Ne Kadar Bağış

Et fiyatlarındaki belirsizlik nedeniyle bir türlü belirlenemeyen yardım kuruluşlarının vekaletle bedelleri, nihayet belirlenmeye başladı. Star’ın haberine göre, bu kapsamda, açıklanan vekalet bedelleri 380 ile 450 lira arasında değişiyor. Yurt dışında vekaletle kesilecek bedelleri ise 200-220 lira arasında olacak.

TÜRK KIZILAYI 410 LİRA Özel sektörden kurbanlık bulamayan hayır kurumları, ile anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma sonucunda, vekaletle kurbanlık fiyatları rekor düzeyde arttı. Dernek ve vakıflar da vekaletle kurban kesimi kampanyalarını gecikmeli olarak başlattı. Vekaletle kurban kesimi kampanyasını başlatan kurumların başında Diyanet Derneği geliyor. Diyanet, bu yıl vekaletle kurban kesim bedelini 450 lira olarak belirledi. Türk Hava Kurumu (THK) ise vekalet bedelini 420 lira olarak açıkladı. Vekalet ve adak kurban bağışlarını kabul eden Türk Kızılayı’nın ise kampanyasını 15 Ekim’de başlatacağı öğrenildi. Halen 400 liraya adak kurban kesimi yapan kurumun vekaletle kurban bedelini ise 410 lira olarak belirlediği bildirildi.

YURT DIŞINDA DAHA UCUZ Deniz Feneri ise bu yıl yurt içinde 380 liradan, yurt dışında ise 220 liradan kurban kesecek. Diğer vakıf ve derneklerin de yurt içi kurban bedellerinin 400-450 lira arasında olduğu, yurt dışında kurban kestirmek isteyenlere ise 200-220 lira arasında fiyat seçeneği sunulduğu kaydedildi.

Fiyatlarda rekor artış Kurum Vekaletle kurbanlık bedeli Kızılay 410 Diyanet 450 THK 420 Deniz Feneri 380 Geçen yıl ortalama fiyat 280 liraydı Dernek ve vakıfların açıkladıkları vekaletle kurban bedelleri, et fiyatlarındaki artışın kurban fiyatlarını olumsuz etkilediğini gözler önüne serdi. Bu yıl vekaletle kurban bedelini 450 lira olarak belirleyen Diyanet Vakfı geçen yıl vekalet bedelini 290 lira, 410 lira olarak belirleyen Türk Kızılayı ise 275 lira olarak açıklamıştı.

Yine Türk Hava Kurumu da vekaletle kurban bedelini geçtiğimiz yıl 280 lira olarak belirlemişti. Vekaletle kurban kesen Mehmetçik Vakfı ve LÖSEV de geçtiğimiz yıl vekaletle kurbanı 280 liradan keserken, bu yıl ise henüz bir rakam belirlemediler

Google Aramaları:

fiyatları, 2011, diyanet kurbanlık fiyatları, thk kurbanlık, kurban parasi 2011, 2011 diyanet, diyanet kurban bağışı, kizilay kurban bagisi 2011, kizilay kurban fiyatlari, kurban bağışı 2011, türk hava kurumu kurban bağışı, diyanet kurban bağışı 2011, kurban bagisi diyanet, kurban bağışları 2011, diyanet
Artvin'de kar yağısı dolayısıyla 2 gün okullar tatil edildi
İphone 5 Özellikleri,Fiyatı Ne Zaman Çıkıcak
Erkan Aydoğan Oflu Vefat Etti
Toki Yeni Evlenenlere Ve Evlenecek Olanlara 100 tl ye Dayalı Döşeli Ev
2011 İstanbul Zamlı Mavi Kart Fiyatı Ne Kadar
2011 Kurban Fiyatları Küçükbaş Büyükbaş Hayvan Fiyatları Ne Kadar Bağış yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu