Turkcell Kim Aramış Servisi Nasıl Kullanılır Yapılır İptal Edilir

Sizi arayanları bir kenara not eden servis; KimAramış

​KimAramış servisi sayesinde ister telefonunuz kapalı olsun ister siz ulaşılmaz olun; bu süre içinde sizi kimler aramış, kaç kez aramış tüm bu bilgiler bir SMS’le cebinize gelir. ​
Üstelik, sizi arayanlar sesli mesaj da bırakabilirler

Ne kadar öderim?

​KimAramış servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir.​

1 Aralık itibariyle, Faturalı ve Hazır Kartlı aboneler, kendilerine bırakılan sesli mesajları dinlemek için 7565’i aradıklarında, arama başına KDV ve ÖİV dahil 50 KRS ücretlenecek. 7565’i yurtdışında arayan aboneler kendi tarifeleri üzerinden ücretlenecek.

Servis Detayları

​KimAramış servisini kullandığınızda, arama detayı mesajları, sesli mesaj bilgisini içeren mesajlar ücretsizdir. 7565’i arayarak sesli mesajları dinlemek ise arama başına sadece 50 KRS’tur.

Ayrıca; sizi arayan kişi sinyal sesini duyana kadar ücret ödemez. Eğer sinyal sesinden sonra sesli mesaj bırakırsa, o kişi kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Yurt dışında, telefonunuz kapalı ise KimAramış servisini kullanabilirsiniz, telefonunuz ulaşılmaz ise servis kullanım dışında kalır.
İptal etmek için

​IPTAL KIMARAMIS yazıp 7777’ye SMS göndererek, 444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

* Kullanıma açma/iptal işlemleri 1 gün içinde en fazla 3 kez yapılabilir.
Nasıl Kullanabilirim?

KIMARAMIS AKTIF yazıp 7777’ye gönderdiğinizde, aktivasyon işleminizi yaptıktan sonra, KimAramış servisi, telefonunuz kapalı olduğu anda otomatik olarak devreye girer. Yani kullanmak için herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek kalmaz.

Tüm telefonlarda, arama yapıldığında, ekranda çıkan “Aktif arama yönlendirme” notu (not telefon modeline göre değişebilir), kullanıcıyı bilgilendirme amaçlıdır. Yönlendirme kullanan müşterilerimizin telefonlarında çıkan bu ücretsiz not/mesaja GSM operatörleri müdahale edemez.
Yalnızca hattını yönlendirme servislerine (Yönlendir, Sekreterim, KimAramış) yönlendiren müşterilerimiz servis kullanım ücretleri ile ilgili bilgilendirilir.
Uyumlu cihazlar

Tüm Cihazlarla Uyumludur

KimAramış servisi nedir?
Telefonunuz kapalıyken; ne zaman, kaç kez ve kim tarafından arandığınızı telefonunuzu açtığınız anda size bir SMS’le haber veren Turkcell servisidir.

Nasıl kullanırım?
Servisi etkinleştirmek için; KIMARAMIS AKTIF yazıp 7777’ye göndermeniz yeterli. Aktivasyon işleminizi yaptıktan sonra, KimAramış servisi, telefonunuz kapalı olduğu anda otomatik olarak devreye girer. Yani kullanmak için herhangi bir yönlendirme yapmanıza gerek kalmaz.

Ne kadar öderim?
KimAramış servisini kullanmak tüm Turkcell’lilere ücretsizdir.

Kimler kullanabilir?
SMS alıp gönderebilen bir cep telefonuna sahip tüm Turkcell’liler kullanabilirler.

KimAramış servisini telefonum açıkken de kullanabilir miyim?
Telefonunuzun “Yönlendirme” menüsünden, hattınızın istediğiniz durumu için (Meşgul, Cevapsız ve Tüm Aramalar) 7585’e yönlendirebilirsiniz.

“Tüm Aramalar” durumu için yönlendirdiğinizde, sizi arayanlar telefonunuz açık olsa da kapalı anonsu duyacaklar.
“Meşgul” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefonunuz meşgulse kapalı anonsu duyacaklar.
“Cevapsız” durumu için yönlendirdiğinizde; sizi arayanlar telefona cevap verilmediği zaman kapalı anonsunu duyacaklar.

Her durumda da arama detay bilgileriniz anlık olarak SMS’le telefonunuza gönderilir. 7585’e yaptığınız yönlendirmeler ücretsizdir, size iletilen ve arama detaylarını içeren her kısa mesaj ise 50 Kuruş olarak ücretlendirilir.


Gelen KimAramış SMS’lerininin içeriği nedir?
Gelen her KimAramış SMS’inde bir kerede en fazla 3 farklı telefon numarasıyla ilgili bilgi gelir. Bu mesajlarda; sizi arayan numara, en son yapılan aramanın tarihi, arama saati ve arama sayısı bilgileri bulunur. Aynı zamanda arayan her numaranın arama sayısı da ek olarak iletilir. Eğer aynı numara birden fazla kez sizi aradıysa, o numaradan gelen son çağrı temel alınır ve size bu bilgi iletilir. KimAramış’ta birden farklı “Gizli numara” veya “Bilinmeyen numara” çağrısı, birer numara olarak sayılır.

Gelen SMS’ler ne kadar süre ile saklanır?
SMS’ler sistemde 28,5 saat boyunca saklanır. Bu sürenin sonunda telefonunuz hala kapalı ya da ulaşılamaz durumdaysa bu SMS’ler silinir ve yapılan yeni aramalarla ilgili bilgiler saklanır. Dinlenmemiş sesli SMS’ler ise üçüncü günün sonunda silinir.

Diğer cep telefonu operatör abonelerinden gelen aramalar da KimAramış kapsamına giriyor mu?
Eğer gizli numara değilse iletilir. Numara gizliyse, gizli numara olarak iletilir.

Peki, yurt dışındayken bu servisi kullanabilir miyim?
Üstelik arayanların arama detaylarını ve sesli mesaj bilgilerini içeren mesajlar ücretsizdir. 7565’i arayarak sesli mesajı dinlediğinizde ise, bulunduğunuz ülkeye göre roaming tarifesi (yurtdışı tarifesi) üzerinden ücretlendirilirsiniz.

Gelen sesli mesajın ya da mesajların hangi numaradan ve ne zaman bırakıldığını öğrenebilir miyim?
Sesli mesajları dinledikten sonra 5’e basarak mesajın hangi numaradan, hangi gün ve hangi saatte bırakıldığını öğrenebilirsiniz.

Nasıl iptal ederim?
Servisi iptal etmek için; IPTAL KIMARAMIS yazıp 7777’ye SMS göndererek, 444 0 532 ya da 532Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezlerine başvurarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Aramaları:

turkcell sekreterim iptali, sinyal sesinden sonra sekreterim servisi, turkcell arayan numaraların dökümü, turkcell sekreterim servisi iptal, turkcell arayanı bil nasıl yapılır, turkcel arayani bil, turkcel kapalıyken arayanlar, turkcell arayani bil mesaj, turkcell telefon kapalıyken arayanların mesajı
Türkcellde Sınırsız Facebook Nasıl Yapılır
Avea İphone 4 8GB kampanyası
Türkcell Samsung Galaxy Note Tablet Fiyatı Özellikleri Yorumlar
Turkcell Fatura Kontrol Nedir Nasıl Kullanılır
Turkcell T11 Kampanyası Fiyatı
Turkcell Kim Aramış Servisi Nasıl Kullanılır Yapılır İptal Edilir yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

One Comment »

  • ömer vedat akaydın demiş ki:

    telesekret uyeligi iptal etmek istiyorum

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu