2011 Yılı Resmi Tatil Günleri Okullar Tatil Mi

Herkesi iliglendiren resmi t atiller herkese neşe getiriyor bakalım tatillerimize
Memur- Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, batı ülkeleriyle kıyasladığımızda tatili bol bir ülke olarak öne çıktığımızı belirtirken, “Olayın motivasyon boyutu ve işin aksaması boyutu var. 9 günlük sürenin içerisinde 1 günlük, 1.5 günlük mesai, devlet dairelerinin açık olmasını bıraktığımızda zaten iş üretmede sıkıntı oluşturuyor. Ve orada çalışanlar böyle bir sıkışıklığın içerisinde görevde kalmış oluyor. Bu sürecin tatil edilmesiyle, devlet dairesinde çalışan memurlar işe daha moralli, daha motivasyonlu dönebilir” diyor.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar, sık tatil yapılmasının ekonomiyi etkilediğini kaydederken, tatilden sonra çalışanlarda oluşan rehavetin üretimi olumsuz etkilediğini ifade ediyor.

ULAŞIM SEKTÖRÜNDE DURUM NE?

Bu yılki Kurban Bayramı tatilinde hava ve karayolu taşımacılığında talep patlaması yaşandı. İşletmeler, seyahat talebini karşılamak için rekor düzeyde ek sefer gerçekleştirdi.

Türkiye’deki havayolu şirketleri, tatil süresince yurt içi, yurt dışı ve charter uçuş olmak üzere toplam 665 ek sefer yaptı. Diğer taraftan TCDD Genel Müdürlüğü de Kurban Bayramı tatilinde Ankara-Eskişehir hattında günlük 22 olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) sefer sayısını artırdı.

TCDD, konvansiyonel trenlerinden İzmir Mavi, Fatih Ekspresi, İç Anadolu Mavi, Meram Ekspresi, Eskişehir Ekspresi, Başkent Ekspresi, Sakarya Ekspresi ve Cumhuriyet Ekspres’e ise vagonlar ekletti.

Tatilde sefer sayılarının artması, talebin yoğun olması sebebiyle ulaşım sektörünün de yüzü gülmüş oluyor. Turizmciler de tatil konusunda şanslı kesimden. Özellikle Akdeniz ve Ege Bölgesi’ndeki tatil yerleri doldu taştı. Bu yüzden turizmcilerin de yüzü gülmüş oldu. Ancak turizmciler çalışan kesim ve işverenlerin görüşlerine bakarak “Tatilde orta yolun bulunması” konusunda ısrarlı görünüyor.
2011 Yılında NE KADAR TATİL YAPACAĞIZ?

2011 yılının Ramazan Bayramı’nın haftasonu tatilinin hemen ertesinde 29 Ağustos 2011 Pazartesi gününün arife, 30 Ağustos 2011 Salı, 31 Ağustos 2011 Çarşamba ve 1 Eylül 2011 Perşembe günlerinin de bayram günleri olması nedeniyle çalışma günü olan cuma gününün de 2008 yılında olduğu gibi Bakanlar Kurulu kararıyla 9 günlük tatil takvimi belirlenebileceği tahmin ediliyor.

En uzun tatil dönemi olan Kurban Bayramı, arifesi ise 5 Kasım 2011 Cumartesi’ye denk geliyor. Onu takip eden dört gün resmi tatil olarak belirlenirken, çalışma günleri olarak görünen perşembe ve cuma günlerinin de genellikle 9 güne uzatılan Kurban Bayramı için haftasonu ile birleştirilmesi olasılıklar içinde bulunuyor.

2011 yılında yılbaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Cumartesi’ye ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Pazar’a denk geliyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise Ramazan Bayramı’nın ilk günüyle çakışırken, sadece 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı hafta içinde, perşembe günü kutlanacak ve Cumhuriyet Bayramı’nın yarım günlük tatili Cuma günü kullanılacak.

Google Aramaları:

1 mayıs okullar tatil mi, 1 mayısta okullar tatil mi, 23 nisanda üniversiteler tatil olur mu, 22 nisan 2011 tatil mi, 23 mayıs okullar tatil mi, 29 ağustos 2011 resmi tatil mi, 23 nisanda tatil olan kurumlar, 23 nisanda okullar kaç gün tatil, yarın resmi kurumlar tatilmi, 1 mayıs okullar tatil oldumu, 22 nisan tatil mi, 23 nisanda okullar tatilmi, perşembe cuma okullar tatil mi, 1 mayıs ta okullar tatil mi, 22 nisan 2011 okullar tatil mi
Çember Yarışması Nedir Nasıl Kayıt Olabilirim Çemberin Kuralları Nelerdir
Lionel Messi İçin Yazılan Şarkı Türk Yorumu
Beyaz Show Ömür Gedik - Portakal Orda Kal İzle
Müzik Benim Hayatım' a Nedir Nasıl Katılırım
GençTurkcell Facebook Arkadaşını Getir Hediyeleri Götür
2011 Yılı Resmi Tatil Günleri Okullar Tatil Mi yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

12 Comments »

 • dogan can demiş ki:

  ne zaman belli olur 9 gün olup olmadığı

 • yav ne zaman elli olacakkkkkkkkkkkkkkkk demiş ki:

  😯 😛 😳 👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿 😕 😕 😕 👿 👿 👿 😡 😡 😡 😡 😡 ❓ ❓ ❓ 💡 💡

 • ali demiş ki:

  9 gün zaten

 • ali demiş ki:

  elli gün tatil olurmu beyinsiz yılda bi defa90 gün oluo ellinin üstünde bşka yok

 • yaus demiş ki:

  😐 😡 😡 😈 :smile: :sad: :roll: 😛 😳 😮 😆 :mrgreen: 💡 👿 😕 ❓ ❗

 • rabiaa demiş ki:

  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😳 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😮 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

 • rabiaa demiş ki:

  :twis 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 😈 ted:

 • adem kiraz demiş ki:

  vanın ilçeleri erciş hariç 5 hafta van ve ercişten erken başladık bunun için tatil hakkımz

 • ayberk demiş ki:

  1 mayıs 2012 tatilmi ? inşallah tatildir

 • ayberk demiş ki:

  😀 😀 😀 😀 😀

 • sanada merabaaaaaaaaaaaaaaaaaa demiş ki:

  OKUL BİTSİN ARTIK LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN

 • sanane ismimden demiş ki:

  yaşasın okullar tatil

Ayrıca Konu İle İlgili Sorularınızı Sorabilirsiniz

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Çarkıfelek Yarışması Başvuru Formu

Ben Bilmem Eşim Bilir Başvuru Formu

Evim Şahane Başvuru Formu